HAKKIMIZDA

YENİ ENERJİ SEN SENDİKASI
HAKKIMIZDA


Yeni Enerji Sen 2021 yılında kurulmuştur. Asıl ismi Enerji Maden Çalışanları ile Kamuda Çalışan Tüm Vatan Yıldızlarının Yakınları Sendikasıdır.
Kamuda istihdam edilen ve aktif çalışan şehit yakınları, Gazi ve gazi yakınlarını kamuda temsil etmek, sorunlarını dile getirmek için şehit yakınları ve gaziler tarafından kurulmuştur.

YENİ ENERJİ SEN

Şehit Gazi Sen Sağlık herhangi bir konfederasyona bağlı değildir. Yönetiminde özerk bir teşkilattır. Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman’ dır ve sendika merkezi Malatya İlimizdir.

Yeni Enerji Sen yeni bir sendika olmasına rağmen Türkiye’de başta doğu illerimiz olmak üzere bütün illerde teşkilatlanmış, temsilcilikler oluşturmuştur. Sağlık sektöründe çalışan tüm kamu görevlisi çalışanlarının üyesi olsun yada olmasın sorunlarını her platformda dile getiren, çözen, yetkili mercilerle iletişime geçen ve gerek bakanlık nezdinde gerekse siyasi ve bürokrasi boyutunda adeta bir köprü vaziyeti gören sendikal bir anlayışa ve misyona sahiptir. Diğer sendikalardan ayıran en belirgin özelliklerinden biri de kendilerini bir sendika gibi değil bir aile gibi görmeleri ve bunun sıcaklığını da üyelere yansıtmalarıdır.

Yeni Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Yunus ATAŞ” Yeni Enerji Sen bir sendikadan öte bir ailedir. Kamuda çalışan Memurların  mali ve özlük haklarını iyileştirmeye ve korumaya hiç bir siyasi görüşe bağlı kalmadan her platformda anlatmaya ve çözüm üretmeye söz verdik. ” mesajıyla devletçi ve milliyetçi bir politika izlediklerini beyan etmiştir.